7 największych zalet okien dachowych z balkonem

Okno dachowe z balkonem to nowoczesne rozwiązanie do domu. Ma dwa otwierane skrzydła, z czego górne uchyla się, a dolne wychyla do przodu, tworząc przestrzeń, na której możemy stanąć. Istnieje możliwość zamontowania go w każdym skośnym dachu, jak również na poddaszu, które ma ściankę kolankową lub nie. W czym jest lepszy od tradycyjnego balkonu? 

 

1. Jest stosunkowo niedrogie…

 

…a na pewno tańsze niż budowa tradycyjnego balkonu. Nic dziwnego, jest mniejsze i wymaga mniejszej ilości materiałów budowlanych oraz pracy. 

 

2. Sprawia, że lepiej wykorzystuje się powierzchnię wnętrza

 

Gdy jest zamknięte, wygląda jak duże okno sięgające aż do podłogi. Po otwarciu zamienia się w balkonik, na który możemy wyjść, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Wprawdzie nie wypijemy na nim herbaty, siedząc na fotelu, ale możemy wykorzystać je do rozwieszenia prania czy wystawienia roweru. Okno dachowe z balkonem sprawia, że w pomieszczeniu jest więcej dziennego światła, łatwiej jest je też przewietrzyć.

 

3. Jest uniwersalne

 

Takie okno balkonowe pasuje do różnych budynków – szczególnie tych nowoczesnych i minimalistycznych. Gdy chcemy, możemy balkon całkowicie schować. Wówczas zamienia się on po prostu w duże przeszklenie. W razie potrzeby szybko go rozłożymy, wpuszczając do środka więcej powietrza. 

 

4. Łatwiej je wybudować

 

Balkon na poddaszu obliguje do zaprojektowania większej więźby dachowej, czyli drewnianego szkieletu dachu. Wpływa to nie tylko na wygląd budynku, ale też podnosi koszty inwestycji. Okno dachowe, które zamienia się w balkon, to rozwiązanie prostsze, które nie wiąże się z takimi wymaganiami. 

 

5. Łatwiej zachować je w czystości

 

Cała podłoga takiego rozkładanego balkonu znajduje się we wnętrzu domu. Oznacza to, że mniej się on kurzy i brudzi. By na niego wyjść, nie musimy zakładać butów czy zmieniać kapci, co często ma miejsce w przypadku tradycyjnego balkonu, którego podłoga jest zimna i zazwyczaj brudna. Co więcej, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak deszcz czy śnieg, balkon po prostu chowamy do środka nie ryzykując jego zanieczyszczenia czy zniszczenia. 

 

6. Jest ekologiczne

 

Mniejsza powierzchnia okna balkonowego to mniej materiałów budowalnych, które wykorzystuje się do jego budowy, a także mniej środków czystości, które są potrzebne do jego czyszczenia. Nie musimy martwić się o wnoszenie brudu z balkonu do domu czy czyszczenie balustrady. 

 

7. Jest nowoczesne i innowacyjne

 

Okno dachowe z balkonem to opcja nowatorska, która przypadnie do gustu przede wszystkim zwolennikom minimalizmu i prostoty. Jeśli chcemy wybudować balon przy niskich kosztach lub po prostu wahamy się, czy na pewno będzie on nam potrzebny, taki rozkładany balon będzie dla nas strzałem w dziesiątkę.