Twoje bezpieczeństwo – pozwól, aby DRUTEX S.A. o nie zadbał

Okna antywłamaniowe Drutex Nowogard

Zwykle, kiedy wychodzimy z domu zamykamy wszystkie okna i myślimy, że to wystarczająca ochrona przed włamaniem. Niestety tak nie jest. Jeśli nasze okna wyposażyliśmy w zwykłe okucia, to praktycznie każdy włamywacz sobie z nimi łatwo, szybko i cicho poradzi i bez problemu wejdzie do naszego domu. Dlatego warto zastanowić się nad lepszym zabezpieczeniem naszych okien przed złodziejami. Firma DRUTEX S.A. dbając o bezpieczeństwo swoich klientów posiada w swojej ofercie szyby, klamki i okucia, których użytkowanie zwiększa ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Więcej o nich można dowiedzieć się z artykułu Antywłamaniowe elementy okien.

Sama nazwa ‘okna antywłamaniowe’ może nieco wprowadzać w błąd. Nie jest to bowiem 100% zabezpieczenie przed włamaniem. Profesjonalnemu złodziejowi zwykle udaje się sforsować różnego rodzaju zabezpieczenia. Ale można mu utrudnić to zadanie, albo skutecznie pokrzyżować plany. Montaż dodatkowych zabezpieczeń okna chociażby wydłuża czas, który złodziej potrzebuje na włamanie. Zwiększa to szanse, zauważenia intruza przez na przykład sąsiadów, i zwiększy prawdopodobieństwo skutecznej reakcji ochrony lub policji. Często zdarza się, że złodzieje są zaskoczeni dodatkowymi utrudnieniami i rezygnują ze swoich planów.

Dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich okien warto również rozważyć montaż rolet zewnętrznych . Podczas ich zakupu, należy zwrócić uwagę, czy wyposażono je w wieszak blokujący i dodatkowe zabezpieczenia przed podniesieniem rolety – zamek Baskwilowy, zasuwki ręczne lub rygle automatyczne.

Jeśli zdecydowali się Państwo na zakup okucia antywłamaniowego o klasie wytrzymałości RC1 czy RC2 lub mają Państwo pytania na ten temat prosimy o kontakt z naszymi ekspertami z salonu w Nowogardzie. Oni rzetelnie doradzą, odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą dokonać właściwego wyboru.