Drzwi wewnętrzne lewe czy prawe – kierunki otwierania

drzwi wewnętrzne kierunki otwierania Drutex Szczecin

Oprócz wyglądu drzwi wewnętrznych, ważna jest również kwestia dotycząca wygody ich użytkowania, czyli z której strony i w jakim kierunku powinny się otwierać. Nieodpowiedni wybór może powodować trudności w poruszaniu się między pomieszczeniami. Zabiera również cenne miejsce w pokoju lub powoduje problemy z umeblowaniem go.
Drzwi mogą być lewe lub prawe. W jaki sposób je rozpoznać? Stańmy na przeciwko drzwi, tak, aby otwierały się w naszą stronę. Jeżeli zawiasy są z lewej strony, a klamka z prawej – są to drzwi lewe. Natomiast, jeśli zawiasy są z prawej strony, a klamka z lewej – są to drzwi prawe.

Przejdźmy do kwestii kierunku otwierania drzwi – na zewnątrz, czy do wewnątrz pomieszczenia? Nakazy prawne regulują kwestię drzwi w łazience, kuchni oraz pomieszczeniach, w których znajdują się kotły grzewcze. W wymienionych pomieszczeniach drzwi powinny, ze względów bezpieczeństwa, otwierać się na zewnątrz. W jakim kierunku będą otwierać się drzwi w pozostałych pomieszczeniach – zależy od nas.

Drzwi lewe czy prawe? Otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz? Warto przemyśleć jak zamontować drzwi w każdym z pomieszczeń. W zależności od układu mebli, od miejsca położenia drzwi względem pokoju oraz od jego wielkości, tak aby pokój był jak najbardziej ustawny i aby otwieranie drzwi z niczym nie kolidowało.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą drzwi wewnętrznych firm Pol-Skone, Erkado i Dre w naszym salonie w Nowogardzie. Nasi konsultanci służą dobrą radą i pomocą w podjęciu właściwych decyzji.