Hałas a okna

Hałas a okna Drutex Maszewo

Hałas jest uciążliwy i oddziałuje negatywnie na nasz układ nerwowy. Może powodować rozdrażnienie, nerwowość, a nawet zmęczenie. Dlatego ważne jest, żebyśmy przynajmniej we własnym domu mogli zrelaksować się w ciszy.

Normy określają maksymalny poziom hałasu jaki powinien być w naszych domach i mieszkaniach. Jego wartość nie powinna przekraczać 40 dB w dzień i 30 dB w nocy. Co jednak, gdy mieszkamy blisko drogi, placu budowy lub innego źródła hałasu? Jeśli w naszym mieszkaniu, przy zamkniętych oknach nadal utrzymuje się wysoki poziom hałasu dobiegający z zewnątrz, to warto zainwestować w nowe okna. Jeżeli mamy wątpliwości warto zmierzyć decybelomierzem (obecnie można to zrobić za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie) natężenie hałasu w pomieszczeniach.

Przy wyborze okien powinniśmy zwrócić uwagę na współczynnik izolacyjności dźwiękowej Rw. Im jego wartość jest wyższa, tym lepiej. W standardowych oknach wartość tego współczynnika wynosi około 30 dB. W oknach firmy DRUTEX – IGLO 5 oraz IGLO 5 Classic Rw może wynosić od 34 dB do 44 dB, a w IGLO Energy oraz IGLO Energy Classic od 35 dB do nawet 46dB. Dlaczego te parametry mogą być niższe lub wyższe? Zależy to od tego, jaki pakiet szybowy zastosujemy w tych modelach okien.

Zamówienia można składać w konfiguratorze okien online lub osobiście w salonie w Nowogardzie.