IGLO 5 a IGLO Energy

IGLO 5 a IGLO Energy Drutex SzczecinIGLO 5 i IGLO Energy

Przyjrzyjmy się bliżej oknom IGLO 5 i IGLO Energy. Oba rodzaje są bardzo dobrej jakości, ale różnią się od siebie, ponieważ nasze potrzeby także są zróżnicowane. Przeanalizujmy różnice między tymi oknami, tak, aby łatwiej nam było dokonać wyboru.

Profile i szyby

Zacznijmy od profili i szyb. W oknach IGLO Energy profil jest 7 – komorowy, a jego głębokość wynosi 82 mm. Maksymalna grubość szklenia może wynosić 48 mm. W standardzie pakiet trzyszybowy o Ug=0,5 W/m2K (współczynnik przenikania ciepła przez szybę). Opcjonalnie można wyposażyć okna w pakiet czteroszybowy. Natomiast w oknach IGLO 5 profil jest 5 – komorowy, a jego głębokość wynosi 70mm. Maksymalna grubość szklenia to 40mm. W standardzie okna wyposażone w profil dwuszybowy o Ug=1,0 W/m2K. Istnieje możliwość wstawienia pakietu trzyszybowego.

Wzmocnienie i uszczelnienie

Przejdźmy do kwestii wzmocnienia i uszczelnienia. Okna IGLO Energy wyposażone są w ramy stalowe pełne, a skrzydła mają kształt ceownika. Warto zwrócić uwagę na ich uszczelnienie – jest potrójne – zewnętrzne, wewnętrzne i centralne. Natomiast w oknach IGLO 5 wzmocnienie zarówno ram jak i skrzydeł ma kształt ceownika. Istnieje możliwość wzmocnienia pełnego w ościeżnicy. Uszczelnienie w tych oknach jest podwójne – zewnętrzne i wewnętrzne.

Izolacja akustyczna i termiczna

Na koniec przejdźmy do parametrów izolacji akustycznej oraz termicznej. Izolacja akustyczna w obu oknach jest zależna od zastosowanych pakietów szybowych. W oknach IGLO 5 może wynosić ona od 34 do 44 dB, natomiast w IGLO Energy od 35 do 46 dB. Współczynnik przenikania ciepła przez całe okno Uw w IGLO 5 wynosi 0,95 W/m2K, natomiast w IGLO Energy Uw = 0,79 W/m2K, ale w zależności od wybranych opcji może zostać obniżony nawet do 0,6 W/m2K.

Podsumowanie

W tym artykule zwróciliśmy uwagę jedynie na różnice między oknami IGLO 5 i IGLO Energy. Jeżeli mają Państwo pytania co do pozostałych cech okien firmy Drutex, zapraszamy do kontaktu z ekspertami w salonie w Nowogardzie. Zamówienia można składać również za pomocą konfiguratora okien online.