Izolacyjność akustyczna okien DRUTEX

Okna dźwiękoszczelne Drutex Nowogard

Mieszkanie w dużym mieście, obok ruchliwych ulic, zakładów przemysłowych czy torów kolejowych, niesie ze sobą ryzyko narażenia na stały i uciążliwy hałas. Ma to zdecydowanie negatywny wpływ na nasze zdrowie. Pogorszenie jakości snu, obniżenie wydajności w pracy, rozdrażnienie, a nawet ubytki słuchu. To tylko nieliczne skutki długotrwałego przebywania w zbyt głośnym otoczeniu. Zatem jak radzić sobie z hałasem? Bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż okien dźwiękoszczelnych. Izolacyjność akustyczna okien opisywana jest parametrem Rw podawanym w decybelach. Im wyższa wartość Rw, tym lepsza izolacja akustyczna.

Okna PVC firmy DRUTEX posiadają parametr Rw na poziomie sięgającym nawet 46db. Dla przykładu jeśli natężenie dźwięku dobiegającego z zewnątrz jest na poziomie 75 decybeli, a okna posiadają parametr Rw na poziomie 46 decybeli, to wewnątrz usłyszymy dźwięk na poziomie tylko 29 decybeli. Zastosowanie okien DRUTEX o wysokim parametrze izolacyjności akustycznej pozwala znacznie zredukować hałas. To spowoduje wzrost komfortu akustycznego domowników oraz zapobiegnie zgubnym skutkom długotrwałego oddziaływania hałasu na nasze zdrowie.

Mają Państwo dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami – telefonicznego lub osobistego w salonie w Nowogardzie. Rozwieją oni wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru okien oraz pomogą wybrać właściwe, odpowiadające Państwa potrzebom.  Zachęcamy również do zamawiania okien firmy Drutex przez konfigurator okien online.