Ogrzewanie mieszkania – na co zwrócić uwagę

Ogrzewanie mieszkania - okna Drutex Szczecin
Zimą, w Szczecinie, Prawobrzeżu, Policach czy innych okolicznych miastach, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, lubimy skryć się w ciepłym i przytulnym domu. Jednak, by cieszyć się tym ciepłem zwykle podkręcamy ogrzewanie, co ma niemały wpływ na rachunki. Jak ogrzać mieszkanie i jednocześnie ustrzec się przed wysokimi opłatami?

 

Szczelne okna i drzwi.

Przez szczeliny w starych i wysłużonych oknach wdziera się do naszego domu zimne powietrze, co powoduje znaczne straty ciepła. Kiedy z roku na rok opłata za ogrzewanie rośnie, a w domu wciąż mamy zimno, to znak, że pora na wymianę okien. To poważny wydatek jednak bardzo szybko zwróci się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Wymiana okien możliwa jest przez cały rok, także zimą, zatem nie warto zwlekać.

Dopasuj temperaturę do swoich potrzeb.

Nie każde pomieszczenie w domu wymaga równie intensywnego ogrzewania. Dla przykładu, w kuchni można znacznie przykręcić grzejniki lub nawet z nich zrezygnować, bowiem przygotowywanie ciepłych potraw sprawi, że temperatura w pomieszczeniu wzrośnie. W sypialni nocą powinno być chłodniej niż w ciągu dnia, dzięki temu oszczędzimy a jakość snu zdecydowanie wzrośnie. Warto pamiętać, by wychodząc z domu na dłuższy czas przykręcić grzejniki. Jednocześnie nie wychładzać zbytnio wnętrza, ponieważ późniejsze dogrzanie pochłonie zbyt dużo energii.