Okna do domu pasywnego

Okna do domu pasywnego Drutex Nowogard

Nie każde okna nadają się do domu pasywnego. Z punktu widzenia energooszczędności, okna stanowią jeden z najważniejszych punktów domu. Źle dobrane lub nieprawidłowo zamontowane, mogą stać się mostkiem termicznym, przez który uciekać będzie nawet 30% ciepła z budynku. Z jednej strony okna aktywnie wpływają na ograniczenie strat ciepła, z drugiej pasywnie pozyskują energię potrzebną do ogrzania pomieszczeń.

Ogromne znaczenie dla zapewnienia jak najniższego współczynnika przenikania ciepła okien ma odpowiedni dobór ich wielkości i zastosowanych w oknach podziałów. Im mniejszy udział powierzchni ram w oknie, tym współczynnik przenikania ciepła okien będzie niższy. Dodatkowe podziały okna zmniejszają powierzchnię przeszklenia, dodatkowo powodując powstawanie mostków cieplnych na połączeniu szyby z ramą. Wybierając okna należy kierować się współczynnikiem przenikania ciepła Uw, dla domów pasywnych współczynnik ten nie może być wyższy niż 0,8 W/(m2K).

Istotne znaczenie ma również wybór ciepłej ramki. Jednak nawet najlepsze okna nie spełnią swojej funkcji, jeśli nie zostaną zamontowane w odpowiedni sposób. W domach pasywnych rekomendujemy montaż okien w warstwie izolacji ze względu na minimalizowanie wartości mostka cieplnego, jaki tworzy się na styku okna ze ścianą budynku. Odpowiednie połączenie i uszczelnienie styku okna z murem ma ogromne znaczenie dla zapewnienia odpowiedniej szczelności całej konstrukcji.

Wybierając okna do domu pasywnego warto zapoznać się z ofertą firmy DRUTEX w Nowogardzie. Okna PVC ENERGY posiadają parametr Uw = 0,6 W/(m2K) zatem doskonale nadają się do domów pasywnych. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru pakietu 3- a nawet 4- szybowego oraz ciepłej ramki.