Okna z szybami przeciwsłonecznymi

Okna z szybami przeciwsłonecznymi Drutex Nowogard

Duże okna w domu prezentują się nowocześnie i stylowo, a przy tym optycznie powiększają i rozświetlają wnętrze. Niestety wysoki stopień przezroczystości szyb może spowodować przegrzewanie pomieszczeń. Natomiast nadmiar promieniowania UV ma negatywny wpływ na kolory ścian, czy wyposażenia domu. Jeśli okna naszego domu znajdują się po południowej, południowo-wschodniej i południowo-zachodniej stronie, gdzie zwłaszcza latem promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze, warto rozważyć montaż okien z szybami przeciwsłonecznymi.

Szkło absorpcyjne, znane również jako Antisol, różni się od szkła float (potocznie nazywanego “szkłem zwykłym”) tym, że podczas procesu wytopu w hucie barwi się je w masie. Dzięki temu barwieniu pochłania znaczną część widma. Dostępne jest w czterech kolorach: niebieskim, brązowym, grafitowym oraz zielonym. Kiedy takie szkło wystawiamy na działanie słońca, to mocno się nagrzewa. Dzieje się tak, ponieważ pochłania ok. 50% energii promieniowania słonecznego. Jednocześnie dużą część pozostałej energii odbija na zewnątrz. Dzięki temu pomieszczenie nie nagrzewa się tak, jak przy zwykłych szybach.

Szyby refleksyjne swoje działanie zawdzięczają warstwie tlenków metali lub metali szlachetnych, którymi pokrywane są w trakcie produkcji. Szyby te mogą być zarówno bezbarwne, jak i barwione w masie. Odbijają one światło widzialne oraz ciepło słoneczne, co zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń. Zastosowanie barwionych szkieł z powłoką refleksyjną często wykorzystuje się do podnoszenia walorów estetycznych budynku i jego otoczenia.

W salonie z oknami DRUTEX w Nowogardzie znajdą państwo oba wyżej opisane rodzaje szyb, co pozwala na idealne dopasowanie okien z szybami przeciwsłonecznymi do państwa potrzeb.