Wietrzenie mieszkań podczas upałów

Wietrzenie mieszkań podczas upałów Drutex Szczecin

Trwa lato, dają się nam we znaki upały. Co zrobić aby w tak gorące dni, móc wytrzymać we własnym mieszkaniu? Czy każde wietrzenie przynosi taki sam efekt? Jaki sposób jest skuteczny?

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby okna, zwłaszcza te od strony południowej, zasłonięte były w ciągu dnia roletami lub jasnymi, grubymi zasłonami, które będą odbijały promienie słoneczne.

Okna otwierać można dopiero wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa, od tej w domu, czy mieszkaniu. Są to zwykle wieczory i noce. Nie należy otwierać ich w ciągu dnia, gdyż spowoduje to nagrzewanie pomieszczeń gorącym powietrzem z zewnątrz. Jeśli potrzebujemy wymienić powietrze w mieszkaniu na świeże, a jest to środek dnia, najlepiej otworzyć na kilka minut okna na oścież (najlepiej tak, aby utworzyć kontrolowany przeciąg). Podczas upałów lepsze jest takie chwilowe otworzenie okien na oścież, niż uchylenie okien na dłuższy czas.

Warto również pamiętać o nawiewnikach w oknach. Dzięki nim wymiana powietrza wewnątrz mieszkania następuje stale, bez konieczności otwierania okien. Więcej o tym rozwiązaniu mogą Państwo przeczytać w artykule Mikrowentylacja i nawiewniki.

Zapraszamy do naszego salonu w Nowogardzie, gdzie nasi eksperci przedstawią Państwu bogatą ofertę okien firmy DRUTEX i stworzą indywidualną ofertę w zależności od Państwa potrzeb.