Wymiana okien zimą. Czy to dobry pomysł?

Wymiana okien zimą Drutex Szczecin

Wymiana okien zimą, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się nieracjonalna, jest jak najbardziej możliwa i ma wielu zwolenników. Pamiętać jednak należy, że choć okna można wymieniać nawet w czasie mrozu sięgającego -10°C to nie zaleca się tego. Problemem może okazać się pianka montażowa, która przy ujemnej temperaturze nie wypieni się odpowiednio i może stracić swoje właściwości. Dodatkowo dodatniej temperatury wymaga również zaprawa stosowana do wykończenia ościeżnic.

Argumentem przeciw zimowym remontom wydaje się być wychłodzenie pomieszczeń prowadzące do trwałego uszkodzenia systemu grzewczego. Sprawna ekipa remontowa wymienia okno w 1.5 godziny a sam otwór okienny bywa nieuszczelniony tylko przez 30 do 50 minut. W tak krótkim czasie chłód nie zaszkodzi systemowi, chociaż wrażliwe na zmiany temperatury rośliny warto przenieść do innego pokoju. W naszym klimacie zimy bywają łagodne i z częstymi okresami z dodatnią temperaturą. To sprawia, że można spokojnie zaplanować wymianę okien na tę porę roku. A co za tym idzie, nie stracić letniego urlopu na remont.

Nawet jeśli nie są Państwo w pełni zdecydowani na złożenie zamówienia, mogą Państwo bezpłatnie i bez zobowiązań zrobić wycenę okien firmy Drutex w konfiguratorze online oraz sprawdzić koszty różnych dodatkowych opcji związanych z demontażem starych okien i montażem nowych. Zapraszamy również do kontaktu z naszymi ekspertami w salonie w Nowogardzie.