Wymiar drzwi zewnętrznych

Wymiary drzwi zewnętrznych Drutex Babigoszcz

Drzwi zewnętrzne domu są jego ważnym elementem. Dobrze jest już na etapie projektowania domu zastanowić się jaki wymiar drzwi, a najlepiej który model drzwi w konkretnym rozmiarze będziemy montować. Od tego też zależy jaki rozmiar otworu na drzwi należy przygotować.

Na jaką szerokość drzwi zewnętrznych się zdecydować? Należy pamiętać, że przez nie wnosimy do domu meble, nierzadko potrzebujemy wprowadzić przez nie do domu wózek dziecięcy. Wchodzimy do domu i wychodzimy z niego codziennie po kilka, a nawet kilkanaście razy, dlatego ważna jest wygoda ich użytkowania. Z tych wszystkich względów dobrze jest wybrać funkcjonalne i komfortowe, jak najszersze drzwi zewnętrzne. Przyjmuje się, że standardowa ich szerokość to 90 cm. Producenci produkują również drzwi węższe – 80 cm oraz szersze – 100 cm. Jeżeli chcemy, aby drzwi były szersze niż 100 cm, warto przemyśleć montaż drzwi dwuskrzydłowych.
Standardowa wysokość drzwi to 200 cm. Jeśli z różnych względów potrzebujemy wyższe, oczywiście istnieje również możliwość zamówienia wyższych.

Ważne jest, aby pamiętać, że otwór na drzwi zawiera w sobie nie tylko wymiar drzwi, ale również wymiary ościeżnicy. Dlatego ważne jest, aby przed tworzeniem projektu domu i przed złożeniem zamówienia dowiedzieć się jakie konkretnie potrzebne są wymiary otworu do wstawienia konkretnych drzwi, które nam się podobają.

W przypadku wymiany drzwi na nowe, dobrze jest przed złożeniem zamówienia skonsultować się ze specjalistą. Dzięki temu nie okaże się, że rozmiar otworu jest nieodpowiedni do modelu drzwi, który wybraliśmy.

W celu zapoznania się z ofertą drzwi zewnętrznych firm Drutex, Wikęd, Doorsy, zapraszamy do naszego salonu w Nowogardzie. Nasi eksperci pomogą w wyborze odpowiednich drzwi do Państwa domu.

Przeczytaj również:

Klamka do drzwi zewnętrznych