Profil klasy A

Profil klasy A Drutex Szczecin
Wszystkie profile okien PVC firmy DRUTEX należą do klasy A, zgodnie z normą PN-EN 12608. Profil klasy A – co to właściwie oznacza? Profile zakwalifikowane do tej klasy muszą między innymi spełniać wymagania dotyczące grubości ich ścianek. W związku z tym, grubość widocznej ścianki profilu musi być równa lub większa od 2,8 mm, natomiast grubość niewidocznej ścianki profilu nie może być mniejsza od 2,5 mm.

A co tak właściwie zapewnia przynależność do klasy A?

  • Trwałość i wytrzymałość – dzięki odpowiedniej grubości profilu.
  • Niską podatność na uszkodzenia.
  • Bardzo dobre parametry izolacji akustycznej.
  • Sztywność i stabilność. Okna są odporne na wygięcie. Jest to zwłaszcza bardzo istotne przy dużych rozmiarach okien.
  • Zwiększoną odporność na warunki atmosferyczne i na zmiany temperatur. Jest to ważna cecha w naszym klimacie, gdzie zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym różnica temperatur w ciągu jednego dnia (w dzień i w nocy) może wynosić nawet 15 stopni Celsjusza. Wraz ze zmianą temperatury profil okna codziennie kurczy się i rozszerza. W profilach niższych klas w takich warunkach może on szybko ulec deformacji.

Więcej na temat profili w naszych oknach PVC mogą dowiedzieć się Państwo od specjalistów w salonie w Nowogardzie. Przedstawią oni również szczegółową ofertę okien firmy Drutex oraz odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące tego tematu.