Bramy rozwierne

Bramy rozwierne Wiśniowski Nowogard

Bramy rozwierne to z pewnością najbardziej ekonomiczny typ bram garażowych. Sposób ich otwierania jest analogiczny do otwierania klasycznych dwuskrzydłowych drzwi. Ich konstrukcja jest prosta, stabilna i trwała. Jednak, do ich otwierania, niezbędne jest miejsce na podjeździe na ruch skrzydła bramy. W związku z tym, trzeba liczyć się z koniecznością ciągłego odśnieżania podjazdu, aby zimą nie było problemu z jej otwieraniem i zamykaniem.

Przejdźmy do bardziej szczegółowych cech bram rozwiernych, oferowanych przez firmę Wiśniowski. Ościeżnica i skrzydła bramy wykonane są ze stalowych, ocynkowanych kształtowników, bez przegrody termicznej. Skrzydła wypełnia blacha stalowa, ocynkowana. Układ wypełnienia może być pionowy, poziomy lub skośny. Godne uwagi jest wyposażenie bram rozwiernych w różne rodzaje ograniczników: ogranicznik otwarcia skrzydła, ogranicznik zawiasów, który zabezpiecza skrzydło przed opadnięciem, oraz stopkę ograniczającą niekontrolowany ruch w kierunku zamknięcia skrzydła. Oczywiście istnieje również możliwość zamówienia ocieplenia tego typu bramy. Dodatkowo, rygle samozatrzaskowe zapewniają bezpieczeństwo przed złodziejami. Warto dodać, że bramy rozwierne dostępne są w dowolnym kolorze z palety RAL oraz w kolorach drewnopodobnych. Dzięki temu bez problemu dopasujemy wygląd bramy, do garażu i jego najbliższego otoczenia.

Zapraszamy do salonu w Nowogardzie. Czekają tam na Państwa eksperci ze szczegółową ofertą bram garażowych, w tym bram rozwiernych, profesjonalnego producenta Wiśniowski.

Czytaj więcej:
Bramy roletowe
Brama garażowa
Bramy segmentowe