Wybieramy okna do domu

Wybór okien Drutex Nowogard

Do niedawna, wybierając okna do naszego domu kierowaliśmy się jedynie ich parametrami. W końcu mają chronić nasz dom przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewniać bezpieczeństwo. Obecnie coraz częściej okna stają się istotnym elementem wystroju wnętrza jak i ozdobą domu z zewnątrz.

Nowoczesne okna PVC nie tylko gwarantują doskonałe parametry, ale dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów oklein, pozwalają na dowolną aranżację wnętrza. Elegancka, chłodna szarość wewnątrz i ciemny brąz na zewnątrz? Dzięki możliwości zastosowania odmiennych oklein na każdej ze stron okna mamy pełną swobodę wyboru. Aby jednak dobrze dopasować kolory okien warto skorzystać z porady architekta lub zastosować się do kilku podstawowych zasad. Wybierając okna należy przemyśleć jak będą się komponowały z poszczególnymi elementami wnętrza. Dobrze, gdy kolor okien stanowi zgraną parę z kolorem podłogi i drzwi wejściowych, można też stworzyć śmiały kontrast. Z zewnątrz okna powinny pasować do pokrycia dachowego, drzwi wejściowych oraz innych drobnych elementów architektonicznych.

Kolorowe okna mogą wydawać się zbytnią ekstrawagancją, jednak rezygnacja z tradycyjnej bieli pozwoli stworzyć dom o niepowtarzalnym charakterze.

Czytaj więcej:

Dlaczego warto zamontować okna PVC?

IGLO Energy – wysoka wydajność energetyczna i ciepło w Twoim domu