Zalety rolet zewnętrznych

Zalety rolet zewnętrznych Portos Nowogard

Właściciele domów coraz częściej decydują się na montaż rolet zewnętrznych. Przemawia za tym fakt, że istnieją systemy pozwalające instalować rolety nie tylko w budynkach nowo powstających, ale też już istniejących.

Funkcje rolet

Do zadań rolet zewnętrznych należy przede wszystkim ochrona okien przed czynnikami atmosferycznymi. Silny wiatr, grad czy też palące słońce może negatywnie wpływać na materiały, z jakich wykonane jest okno. Dzięki roletom okna są chronione, a to znacząco wydłuża okres ich eksploatacji. Rolety zewnętrzne to także bardzo skuteczna ochrona przed utratą ciepła w zimie. Między opuszczoną roletą a oknem powstaje coś na kształt poduszki powietrznej stanowiącej barierę przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. Dzięki temu możliwe jest obniżenie rachunku za ogrzewanie. Rolety zewnętrzne docenimy również latem, kiedy to chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem. Może ono powodować przegrzewanie się pomieszczeń, ale też negatywnie wpływać na wyposażenie mieszkania (blaknięcie kolorów farb, tapet, płowienie obić i lakierów meblowych). Regulacja nasłonecznienia przyda się także, kiedy w ciągu dnia potrzebujemy, by w pomieszczeniu zapanował półmrok pożądany na czas drzemki czy oglądania filmu.

Rolety zewnętrzne zwiększają także izolację akustyczną, znacząco obniżając poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz. Ten fakt z pewnością docenią mieszkańcy wielkich miast, a także domów położonych w niedużej odległości od lotnisk, dworców kolejowych, czy też zakładów przemysłowych. Zamknięte rolety stanowią również bardzo dobrą ochronę przed włamaniem. Ich sforsowanie zajmuje zbyt wiele czasu. Między innymi dzięki temu, że materiały z których wykonane są rolety wykazują się wysoką odpornością na uderzenia.

Sterowanie roletami

Może ono odbywać się ręcznie za pomocą linki, paska lub korby, ale też automatycznie, czyli za pomocą pilota i włączników. Sterowanie automatyczne można uzupełnić wyłącznikami zegarowymi pozwalającymi zaprogramować pory podnoszenia i opuszczania rolet podczas nieobecności gospodarzy. Mogą być one również włączone w system inteligentnego domu.

Mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości jakie rolety wybrać do swojego domu? Zapraszamy do naszego salonu w Nowogardzie. Nasi eksperci chętnie pomogą Państwu dokonać właściwego wyboru rolet zewnętrznych firmy Portos.