Bramy uchylne

Bramy uchylne - Wiśniowski Nowogard

Szukasz odpowiedniej bramy do garażu? Dobrze trafiłeś. Wyróżniamy cztery rodzaje bram: segmentowe, roletowe, rozwierne oraz uchylne. Czym są bramy uchylne?

Bramy uchylne często nazywamy również bramami podnoszonymi. Składają się one ze skrzydła, które otwieramy ręcznie do góry i przesuwa się ono w całości pod sufit garażu. Do ich otwarcia potrzebna jest wolna przestrzeń przed garażem, w związku z tym samochód musi stać w odległości minimum 1,5 m od wjazdu do garażu. Zastosowanie nieskomplikowanych rozwiązań mechanicznych jest gwarantem niezawodnego działania bramy uchylnej.

Firma Wiśniowski produkuje skrzydła do bram uchylnych z dwóch rodzajów blach. Pierwszy to blacha stalowa ocynkowana, o poziomym, pionowym lub skośnym układzie wypełnienia. Druga natomiast, to blacha stalowa ocynkowana perforowana. Bramy uchylne wyposażone są w łożyskowane rolki, które gwarantują cichą i długoletnią pracę. Dwupunktowe ryglowanie, zabezpiecza przed włamaniem. Podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy wspomaga układ sprężyn. Dodatkowo, sprężyny te są zabezpieczone w tulejach. Godna uwagi jest możliwość zamówienia bramy w wersji z ociepleniem, co bezsprzecznie poprawia izolacyjność cieplną garażu. Bogaty wybór wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie bramy do elewacji i innych elementów wykończenia budynku.

Więcej o bramach uchylnych oraz o pozostałych rodzajach bram Wiśniowski mogą Państwo dowiedzieć się od naszych ekspertów w salonie w Nowogardzie. Z pewnością pomogą oni również dokonać odpowiedniego wyboru. Zapraszamy.