Właściwa pielęgnacja okien

Pielęgnacja okien Drutex Nowogard

Właściwa pielęgnacja okien przedłuża okres bezproblemowego ich użytkowania, w tym zapobiega powstawaniu nieszczelności. Warto przygotować nasze okna na trudne warunki związane z niskimi temperaturami w zimie.
Jesień jest odpowiednią porą do przeprowadzenia konserwacji jednego z kluczowych elementów zapewniających szczelność czyli uszczelek.  Silne nasłonecznienie wzmocnione przez śnieg, a także niskie temperatury mogą powodować parcenie gumowych elementów. Uszczelki stają się wtedy twarde i tracą sprężystość. Należy regularnie, najlepiej dwa razy w roku, przeprowadzić konserwację uszczelek, aby zapobiec utracie ich właściwości.
Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie uszczelek, najlepiej płynem do mycia okien. Najpierw należy spryskać ściereczkę, a następnie delikatnie przetrzeć całą powierzchnię. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiedniego środka konserwującego.

Okna PVC firmy DRUTEX wyposażone są w system uszczelnień wykonany z EPDM. Do jego pielęgnacji nadają się preparaty służące zarówno do konserwacji uszczelek samochodowych, sanitarnych, jak i okiennych. Preparat należy nakładać miejscowo przy pomocy ściereczki. Tak pielęgnowane uszczelki wykonane z EPDM będą służyć przez wiele lat.

Jeżeli mają Państwo bardziej szczegółowe pytania dotyczące pielęgnacji okien i środków czyszczących zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w salonie w Nowogardzie.

Czytaj więcej:

IGLO Energy – wysoka wydajność energetyczna i ciepło w Twoim domu

Wietrzenie mieszkań podczas upałów

Ogrzewanie mieszkania – na co zwrócić uwagę

Twoje bezpieczeństwo – pozwól, aby DRUTEX S.A. o nie zadbał